Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту – пам’ять про умисно винищених під час Другої світової війни євреїв і представників інших нацменшин.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту покликаний нагадувати про цю всесвітню трагедію.
«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.
Цю дату обрано не випадково. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати міжнародній спільноті про поняття колективної безпеки у сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор – загроза насправді існує для всіх.
Вічна пам’ять мільйонам невинних жертв Голокосту…
Вічна пам’ять жертвам російської агресії в Україні…
ППО КНУ імені Тараса Шевченка