7 травня 2025 року відбувся пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, який на платформі ZOOM об’єднав понад 80 осіб з усієї України.
Захід відкрив Голова Профспілки Георгій Труханов, наголосивши на важливості збереження конструктивного переговорного процесу як ефективного інструменту соціального партнерства, навіть в умовах воєнного стану.
У роботі пленуму взяв участь заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
Одним із ключових питань порядку денного стало обговорення стану виконання Галузевої угоди на 2021-2025 роки, укладеної між Профспілкою, Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти.
Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків у своєму виступі ґрунтовно окреслив ключові напрями діяльності міністерства як на загальнодержавному рівні, так і в контексті співпраці щодо реалізації положень Галузевої угоди. Насамперед він наголосив на пріоритетності забезпечення безпеки учасників освітнього процесу та створення умов для відновлення й підтримки очного навчання в закладах освіти.
У завершенні виступу Андрій Сташків закликав профспілкові організації до активної співпраці у виробленні спільних рішень та посилення контролю за виконанням нормативних документів органами місцевої влади на місцях.
Для посилення профспілкових ініціатив, зокрема у сфері вищої освіти, Пленум ЦК Профспілки обрав Дмитра Чомка заступником Голови Профспілки працівників освіти і науки України на громадських засадах.
До обговорення стану виконання документу долучилися колеги з областей, зокрема з міста Києва, Запорізької, Сумської, Одеської, Луганської, Дніпропетровської та Харківської областей.
Окремим акцентом у роботі Пленуму стала інформація, яку представила заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк, ознайомивши учасників із започаткуванням нового профспілкового партнерства з німецькими колегами з освітянської профспілки. Вона також повідомила, що в межах цього партнерства та у співпраці з Міністерством освіти і науки України планується розробка оновлених підходів до оплати праці освітян.
На завершення обговорення питання Голова Профспілки Георгій Труханов подякував за спільну працю соціальному партнеру, наголосивши, що Галузева угода – це ключовий інструмент захисту трудових і соціальних прав освітян, а її дотримання – запорука справжнього і результативного соціального діалогу.
За матеріалами Пресслужби працівників освіти і науки України